Historie skupiny :

 

Datuje se od roku 1976, původní název Country Expres, počet muzikantů 7 + zvukař + manager. Po cca 20 letech společného hraní po celé republice včetně country bálů i na Slovensku, společně s tehdejším nestorem country tanců Jasanem Bonušem, po spolupráci s taneční skupinou Caramella Jirky a Jarky Vašákových , Kroku - 14 a řadě dalších se skupina ( vzhledem k okolnostem - například zánik mnoha kulturních zařízení), přizpůsobila současnému trendu, a to zmenšení kapely na minimální možnou mez.
Vznikl nejdřív 5-ti členný BLANKYT, pokračující ve stopách Country Expresu.
Začalo několikaleté působení na nových místech hraní, jako loď na Vltavě "EUROPÉ" (5 let hraní na pravidelných večerech), původní klub "RIKATÁDO" ( 6 let pravidelných měsíčních večerů ), Country saloon Brandýs, country restaurant Montgomery na Žernovce, Country klub Školka Roztyly a velká řada dalších.

Současnost skupiny :

TRIO BLANKYT převzalo  veškerou hudební váhu předešlých hudebních náplní díky modernímu pojetí i možnostem.  Předtočení bicích, jedné kytary a bass kytary do computeru. Práce v domácím studiu byla rozvržena a trvala asi 1,5 roku. V současné době má kapela 4 druhy programů.
1. country, 2. POP, 3. Trampskou píseň, 4. národní a lidové písně,
které jsou ale spíše velkou vyjímkou při produkcích na přání. Celkem kapela hraje cca 280 písní. Country program vystačí na 5 hodin, POP a taneční na 4 hod. Smícháním programů vzniká velmi pestré pásmo, využívané na tanečních večerech s naší skupinou.

Od roku  2015 do roku 2016 se  v našich pořadech objevovala zpěvačka Soňa Niklfeldová.

Pro pořadatele vyrobíme na přání plakáty i barevné, veřejně přístupnou akci může hlásit 3x denně a min. 3x týdně Country radio, se kterým spolupracujeme.